אם אתם מנהלים עסק, במיוחד בתקופה זו, אולי תהיתם לעצמכם – האם כדאי לכם להעסיק עובדים מהבית?

ואולי שאלה עמוקה עוד יותר – האם כדאי לכם לתת לעובדים הנוכחיים את היכולת לעבוד מכל מקום שהם רוצים?

בעוד שמנהלים ובעלי עסקים רבים טוענים כי הפיקוח הניהולי הוא הגורם העיקרי באי-העסקת עובדים מרוחקים, מחקרים מראים יותר ויותר כי היתרונות בהעסקת עובדים מהבית גוברים על החסרונות. להלן שבע יתרונות עיקריים בהעסקת עובדים מהבית:

 

 

1. עובדים מרגישים מחוברים לטכנולוגיה

רב העובדים מתייחסים לתשתיות התקשורת הביתית (אינטרנט, WiFi) כמובן מאליו. כבר אין צורך בתמיכה טכנית להתקנת ציוד יקר בבית כדי לתקשר בקלות עם צוות המשרד. כל מה שצריך זה מחשב נייד, חיבור לאינטרנט – ויש לך את כל שירותי התקשורת של משרד רגיל.

למעשה, על-פי מחקר של ConnectSolutions, שמונים אחוז מהעובדים המועסקים מהבית דיווחו שהם מרגישים יותר קשורים לעמיתיהם, במיוחד כאשר נהלי עבודה מרוחקים נתמכו על-ידי תקשורת אחידה. "הטכנולוגיה העניקה לנו את היכולת לתקשר בין מכשירים שונים, מערכות הפעלה ואפליקציות – באותה הקלות כמו להרים טלפון".

2. העובדים מרגישים פרודוקטיביים יותר

ייתכן וזה נוגד את האינטואיציה הראשונית שלכם, אבל למעשה עובדים מרוחקים הם למעשה פרודוקטיביים יותר מאשר המקבילים שלהם במשרד. בסקר שנערך לאחרונה ב- Global Workplace Analytics, חמישים ושלושה אחוזים מהעובדים מהבית הצהירו כי הם עשויים לעבוד שעות נוספות, בעוד שרק 28 אחוז מהעובדים המקבילים במשרדים הציעו לעשות זאת. כאשר אדם עובד מביתו, הוא מבודד מהסחות הדעת היומיומיות המתרחשות במשרד; הם לא מוצפים בהתראות, תזכורות ובקשות לפגישות, או בשיחות חולין עם עמיתים. במקום זה – הם יכולים להתרכז במשימה ללא הפרעות.

כמו כן, לא כל האנשים פרודוקטיביים ביותר בין השעות 9 עד 5. חלק מחברי הצוות שלך יהיו ינשופי לילה שיעשו את מיטב עבודתם הרבה אחרי שהשמש תשקע; עובדים אחרים יהיו כרישי בוקר, שיעילותם מגיעה לפני שהשמש זורחת. אבל בואו נודה בזה, לא כל העובדים יראו בחופש החדש שלהם דרך להיות יצרניים יותר. יהיו אנשים בארגון שלך שיהיו פחות פרודוקטיביים. אחד המפתחות, אם כן, לארגון מצליח לעבודה מרחוק הוא היכולת להעסיק את האנשים הנכונים.

3. עסקים חוסכים כסף

נדל"ן הוא הדרך המובהקת ביותר בה תחסוך החברה. על פי מאמר שפורסם ב- Sqwiggle.com , "מחקר בחסות חברת תוכנת שיתוף הפעולה PGi הראה כי באמצעות מעבר לתפעול תקשורת מלאה במשרה מלאה, עסק יכול לחסוך 40 אלף ש"ח לעובד בשנה בעלויות נדל"ן. אם נרחיב את זה לצוות בן 20 איש, מדובר בסכומים משמעותיים."

עם זאת, ישנן עלויות נוספות הקשורות בהעסקת עובדים במשרד. רכישה של ציוד משרדי וריהוט, ושירותי חשמל מצטמצמים. ולבסוף, מתן אפשרות לעובדים לעבוד מהבית מקטין את כמות ההיעדרויות מהעבודה (עובדים שעלולים להיעדר בגלל מחלה או מזג אוויר סגרירי). היעדרויות לא מתוכננות כאלו יכולות לעלות לעסק עד 8000 ש"ח לעובד בשנה, על פי Global Workplace Analytics.

4. עובדים נמנעים מהסטרס הכרוך בנסיעות

בואו נודה בזה, נסיעות ארוכות זה דבר נורא – ואני לא מגלה לכם כאן משהו שלא ידעתם. במיוחד בתקופה זו בה יש חשש משהייה ממושכת בחללים סגורים והומי אדם.
האם ידעת שנסיעות ארוכות מאמללות את עובדיך? חוקרים שוודים גילו שנסיעות שאורכן עולה על 45 דקות עבור אחד מבני הזוג נשואים, מעלה את הסיכוי של בני הזוג להתגרש ב-40 אחוז. וזה לא הכל – נסיעות ממושכות מקושרות לעלייה במשקל, עלייה במתח, בדידות, וכאבי צוואר! עובדים שמחים יותר הם עובדים פרודוקטיביים יותר. בשורה התחתונה – זו הסיבה שהעסקת עובדים מהבית יכולה לשפר את תפוקת העסק שלך.

5. עובדים חוסכים כסף

לא רק העסקים עצמכם יחסכו כסף – אלא גם העובדים שלכם. מחירי הדלק עולים וכך גם עלות התחבורה הציבורית. אנשים לא רק נכנסים לדיכאון בגלל הנסיעות שלהם, הם גם מתרוששים. על פי סקר ConnectSolutions , העובד מהבית הממוצע שנשאל, אמר כי הם חוסכים כ -18 אלף ש"ח לשנה בעבודה מהבית – המקבילה של כמה חודשים בתשלום משכנתא. שווה, לא?

6. גישה לכוח אדם מכל קצוות הארץ

כשאתה מעסיק אנשים שצריכים לנסוע לעבודה, אתה מגביל את מאגר הכישרונות הנגיש שלך לאזור הגאוגרפי שלך. עם זאת, יש עולם שלם של כוח אדם מוכשר ומוצלח מחוץ לרדיוס התחבורתי שמסביב למשרד שלך. יש לך חברה בהרצליה? עכשיו תוכל להעסיק עובדים גם מקרית מוצקין או באר שבע. 

7. צמצום תחלופת העובדים

האם אתה יודע כמה באמת עולה להחליף עובד? הערכות מצביעות על כך שהחלפת עובד שמרוויח 100 אלף ש"ח לשנה תעלה לעסק שלך 20 אחוז מהשכר. ולמשרות הדורשות רמות גבוהות של הכשרה והשכלה יהיו עלויות מחזור גבוהות עוד יותר. אם ניקח זאת בחשבון, חברות יכולות להשתמש בהעסקת עובדים מהבית כהטבה שווה לעובדים, ובכך מאפשרת לשמר את כוח האדם האיכותי של החברה. תשעים וחמישה אחוז מהמעסיקים טוענים כי לעבודה מהבית יש השפעה גבוהה על שימור העובדים. בהמשך לכך, לא מפתיע ששני שליש מהעובדים מדווחים שהם היו מחליפים עבודה רק כדי להקל על הנסיעות היומיות שלהם.

סיכום

האמת היא שהעסקת עובדים מרוחקים אינה מתאימה לכל עסק. יש צורך לתת אמון בעובדים שלך. כמובן שזה מתאים רק לעסקים שאינם פיזיים ולא כוללים עבודת כפיים – אלא מבוססים ברובם על עבודה מול מחשב. בנוסף, אין ברירה אלא להיות מסוגל להרפות מהיבטים ניהוליים מסוימים ששלטו בעסק שלך עד לנקודת זמן זו, ולאמץ הרגלים חדשים ושונים. עם זאת, בימים אלו חברות רבות נאלצות להתאים את עצמן ולעבור להעסקת עובדיהן מרחוק. לכן חשוב להבין ולהנות מהיתרונות הרבים שמגיעים עם אפשרות זו – הן לעסק עצמו והן לעובדים שלו.

 

אם אתם שוקלים להפוך את הצוות שלכם למרוחק באופן קבוע או זמני, Work Away תשמח לסייע לכם ולתת לכם את התשתית הנכונה כדי לוודא שהעסק שלכם ימשיך לפרוח – גם מרחוק.
קבעו עוד היום שיחת ייעוץ ללא תשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *