4 טיפים לבניית תרבות של עבודה מרחוק

איך תוכלו לייצר תרבות שיתופית של עבודה מרחוק בצוות שלכם? הנה מה שאתם צריכים לדעת:

עבודה מרחוק מגיעה עם המון הטבות;

עובדים מרחוק נוטים לגלות יותר מוטיבציה מכיון שאינם חייבים להיות במשרד "תשע-עד-חמש". הם יכולים לעבוד מהבית שלהם או מבית הקפה האהוב עליהם, ועדיין לעמוד בדדליינים.

אבל איך בעצם אפשר לייצר אווירה שיתופית כשהעובדים לא יושבים אחד ליד השניה? הנה 4 טיפים שיעזרו לכם לייצר את האווירה הנכונה 🙂

1. התמקדות בבניית אמון

לפני הכל, יש לשנות את דרך החשיבה כשמתחילים לעבוד מרחוק. מנהלים צריכים להתמקד בלסמוך על העובדים שלהם. זה כולל האצלת סמכויות ושיפור השקיפות דרך תקשורת מתמשכת.

אבל לאמון יש שני צדדים. חשוב מאוד שגם העובדים יסמכו על המנהלים וירגישו ביטחון ביכולות שלהם לקדם את החברה.

2. ספקו את הכלים הנכונים

תקשורת ושיתוף פעולה הם קריטיים, וכשעובדים מרחוק – הם יכולים להוות אתגר. למזלנו, המאה ה-21 הביאה עמה את הטכנולוגיה; פלטפורמות ענן חכמות מאפשרות לשמור על תקשורת רציפה לאורך כל שעות עבודה, אם זה דרך צ'אט, קול או וידאו. בנוסף, התחברות ושליטה מרחוק במחשבי המשרד הנייחים היא אפשרית בהחלט, באמצעות אותה הטכנולוגיה ניתן להתחבר למחשב המשרד בצורה פשוטה ומאובטחת, מכל מקום ובכל זמן. גם עובדים שתפקידם לענות לשיחות מלקוחות לא נשארים לבד – מרכזיות ענן מתוחכמות מאפשרות להם לענות לשיחות מלקוחות דרך הסמארטפון האישי שלהם בקלות.

פלטפורמות שכאלה, עוזרות לעובדים לנהל את משימות המשרד בצורה אופטימלית וכן לשמור על קשר רציף עם המנהלים לאורך שעות העבודה שהעובדים אינם במשרד.

woman-in-gray-sweater-drinking-coffee-3759089

3. שאלו את השאלות הנכונות

עבודה מרחוק עובדת, אבל אסור שהעובדים ירגישו מנותקים. תקשורת רציפה היא רכיב חיוני לכל צוות מרוחק בתפקוד גבוה. שאילת שאלות בקצב קבוע (אך לא מוגזם), מאפשרת למנהלים ליצור תרבות שבה העובדים מרגישים שהם נשמעים, נשארים פרודקטיביים ומחוייבים לעבודה, גם מתוך הנוחות של הבית שלהם.

4. אל תפחיתו פגישות ומתן פידבק

בין אם במשרד או בבית, מנהלים אפקטיבים באמת ידעו לתת פידבק משמעותי לצוות שלהם. מתן פידבק באופן קבוע יכול בקלות להישכח כאשר העובדים שלך לא לידך, אך הוא משמעותי להצלחת הצוות המרוחק. קיום פגישות וירטואליות הוא הפתרון המושלם לכך.

כל מערכת יחסים שיש לנו היא אישית – גם מערכות היחסים שנוצרות בעבודה. כל אינטרקציה משפיעה על חיינו היום יומיים, ומתן פידבק כן יחזק את איכות החיבור שלכם עם העובדים. על מערכות יחסים כאלה מושתתת כל חברה מצליחה. הצלחה אישית של העובד או העובדת תוביל להצלחת החברה.

מרחק פיזי יכול להוות אתגר, אך אתגר שניתן להתמודד איתו באמצעות בחירת הטכנולוגיה הנכונה.

אם אתם שוקלים להפוך את הצוות שלכם למרוחק באופן קבוע או זמני, Work Away תשמח לסייע לכם ולתת לכם את התשתית הנכונה כדי לוודא שהעסק שלכם ימשיך לפרוח – גם מרחוק.

קבעו עוד היום שיחת ייעוץ ללא תשלום.